Ebru Şallı’nın pilates topu

Ebru Şallı’nın pilates topu

Sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendikçe, daha çok insan düzenli egzersizi hayatının bir parçası hâline getirmeye çalışıyor. Pilates, bu egzersizler içinde en gözde olanlardan biri. Pilatesin, insanı aşırı yormayan bir egzersiz türü olması, zihninizi boşaltmanıza yardımcı olması bu konuda büyük paya sahip. Pilates egzersizlerinizi yapıyorsunuz ve enerjiniz tükenmeden, günlük hayatınıza devam edebiliyorsunuz.

Tabii ki pilatesin ülkemizde bu denli popüler olmasında, Ebru Şallı’nın da payı yadsınamaz. Ünlü modelin, pilatese başladıktan sonra, kendini yeniden keşfettiğine ya da hayatının değiştiğine dair açıklamaları bir yana, kariyerinin de giderek bu yöne kayması, herhalde pilatesin, hayatında ne kadar önemli bir yer tuttuğunu göstermeye yeter. Doğum yaptıktan sonra bile güzelliğinden bir şey kaybetmediğini de düşününce, doğru bir seçim yapmış, demeden edemiyor insan. Ünlü modelin hayatında önemli bir yer tutan pilates egzersizlerinde çok önemli bir yere sahip bir donanım var; jimnastik topu. Jimnastik topları pilatesle o kadar özdeşleşmiş durumda ki, artık çoğu kişi onları pilates topu olarak biliyor.

Pilates topu, özellikle karın bölgesini çalıştıran hareketlerde kullanılsa da bacak ve kalça bölgesini sıkılaştıran hareketlerin bazıları için de gerekiyor. Kimi hareketlerde, dengenizi bozarak, ikincil kaslarınızı çalıştırmak zorunda bırakıyor sizi. Alt veya üst gövdenizi belli açılarda tutarak hareketleri doğru veya daha etkili yapmanızı sağladığı hareketler de var.

Karın bölgesi için yapılan en yaygın egzersizlerden biri,pilates topunun üzerine oturarak mekik çekmektir. Mekik, zor bir harekettir ve doğru yapılmadığında beli zorlar.Pilates topunun üzerine oturarak mekik çekmek hem belinizi daha az zorlamanızı hem de yan karın kasları çalıştırmanızı sağlar. Bu sırada dengenizi sağlamaya çalışırken de kalçalardaki kasları çalıştırmış olursunuz.

Yine karın kaslarını çalıştıran başka bir egzersiz de pilates topunu, bacaklarınızın arasında tutarak yapılandır. Düz bir zemine yatın,pilates topunu ayaklarınızla sıkıştırın ve ayaklarınızı yukarı doğru kaldırın. Çok basit değil mi? Ama oldukça etkili bir harekettir, uyarmadı demeyin. Birkaç kere yaptıktan sonra, karın kaslarınızın hafifçe yandığını hissedeceksiniz.

Siz de biraz stres atmak için düzenli egzersizlere başladığınızda “iyi ki pilates topum varmış” diyeceksiniz. Fakat adı sizi şaşırtmasın,pilates topu, sadece pilates için kullanılmıyor elbette.Penguen Spor'un sunduğu, farklı boyut ve renklerdeki jimnastik veya diğer adıyla pilates toplarından birine hemen sahip olabilir, belli bir süre pilates yaptıktan sonra, bir değişiklik aradığınızda,pilates topunuzu diğer egzersizlerde de kullanabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Ürünler
0 Yorum "Ebru Şallı’nın pilates topu"

Yorum Yazın

İsminiz:


Yorumunuz: Not: HTML çevrilmez!

Aşağıdaki kodu giriniz: