Göbek Eritme Egzersizleri

Göbek Eritme Egzersizleri

1: Hedef ön karın kasları

Bu hareketi sırt üstü uzanır bir konumda iken yapıyoruz, bacaklarımızı yukarıdaki fotoğrafa bakarak uygun konuma getiriyoruz daha sonra ellerimiz yardımıyla kafamızı desteklemek için tutuyoruz ve derin nefes alıp veriyoruz ve bu sırada bacaklarımıza doğru kalkıyoruz, bu işlemi 15 kere tekrarlamanız gerekmektedir.

Göbek eritme hareketleri 2: Spastik bacak

Bel çukuru konumu aynı kalacak şekilde sırtüstü uzanıyoruz daha sonra yukarıdaki fotoğrafa bakarak uygun pozisyonu alıyoruz. Nefes alıp vererek ellerimizi ayaklarımıza doğru uzatmaya çalışıyoruz bu işlemi 15 kez tekrarlamamız gerekmektedir.

Göbek eritme hareketleri 3: Uzan ve yakala

Yukarıdaki fotoğrafa bakarak, bacağımızı vücudumuza dik olacak şekilde kaldırıyoruz ve bu sırada ellerimizle ayak bileklerimizi tutmaya çalışıyoruz bu işleminde 15 kez tekrarlanması gerekmektedir. Böylece karın kaslarınız çalışmış olacaktır.

Göbek eritme hareketleri 4: Karın stebi

Bel çukurumuz sabit kalacak şekilde sırt üzeri uzanıyoruz daha sonra ellerimiz yardımıyla kalçalarımızı destekleyerek bacaklarımızı yere paralel bir şekilde kaldırıyoruz. Daha sonra nefes alıp bacağımızın birini göğsümüze doğru getirip nefes alıyoruz ve aldığımız nefesi verirken sanki tekme atarmış gibi bacağımızı hareket ettirip diğer bacağımızı göğsümüze doğru getirerek bu işlemi 15 kez tekrarlıyoruz.

Göbek eritme hareketleri 5: Çift bacak hareketi

Bacaklarımızı vücudumuza dik şekilde kaldırıp nefes alıyoruz daha sonra nefes alarak bacaklarımızı yavaş şekilde yukarı aşağı kaldırıyoruz.

Göbek eritme egzersizleri 6: Yerde dans

Yerde dans hareketiyle karın kaslarımızı çalıştırmış olacağız. Egzersize başlamak için yukarıdaki fotoğrafa bakarak uygun pozisyonu alınız. Üst bacağınızın tersindeki dirseğinizle diz kapağınıza dokunmaya çalışın. Fakat bellinizi incitmemeye ve bu işlemi 15 kez tekrarlamaya özen gösteriniz.

Göbek eritme egzersizleri 7: Karın balesi

Karın balesi egzersizine başlamak için ilk olarak yere yan bir şekilde uzanıyoruz daha sonra yere bakan kolumuz fotoğraftaki gibi olacak şekilde vücudumuzu kaldırıyoruz. Dışarıda kalan bacağımızı tutmaya çalışıyoruz daha sonra bu işlemi diğer bacağımıza da uyguluyoruz bu işlemin dönüşümlü olarak 15 kez uygulanması gerekiyor.

Eğer yukarıdaki vermiş olduğum programı uygularsanız haftada 2 kg rahatlıkla verirsiniz.Yemek düzeninizi ve yediğiniz ürünlerin kalorilerini mutlaka kontrol edin öğrenin.Göbek eritme hareketlerinden sonra baldır kısmında sorun yaşayan bayanlar için baldır eritme hareketlerini paylaşacağım.


İlginizi Çekebilecek Ürünler
0 Yorum "Göbek Eritme Egzersizleri"

Yorum Yazın

İsminiz:


Yorumunuz: Not: HTML çevrilmez!

Aşağıdaki kodu giriniz: