Perşembe Egzersizi

Zayıflama hareketleri ile oluşturulmuş bir fitness programı uygulamak, hatta belki bir spor salonuna yazılmak istiyorsunuz.

Bir spor salonuna da gitseniz, öğreneceğiniz ilk egzersizler mekik, şınav ve yürüyüştür. Bu üç klasik arasında en çok göz korkutanı ise büyük ihtimalle mekik. Ancak mekiğin de versiyonları var ve kıvrılma hareketi bu versiyonlardan biri.

Kıvrılma hareketi hem kalori yakıyor hem de karın kaslarıyla birlikte ana kasları da çalıştırıyor. Mekik ve şınavdan farklı yanları var. Bel ve sırta daha az etki ediyor. Bu hareketi yaparken kollarınızı vücudun iki yanına koyuyor veya göğsünüzde birleştiriyorsunuz. Böylece boynunuz ve sırt kaslarınız korunuyor.

En ideali bu hareketi bir yoga matı – pilates matı – üzerinde yapmanız. Bu tür matlar artık marketlerde bile satılıyor.

Nasıl yapmalı?

  • Matın üzerine sırt üstü uzanın. Bacaklarınız dizlerden bükük durmalı.
  • Kollarınızı avuçlar yere değecek şekilde yanınıza yerleştirin. Alternatif olarak, kollarınızı göğsünüzde birleştirebilirsiniz.
  • Karın kaslarınızı gergin tutarak, sanki mekik çekiyormuşsunuz gibi vücudunuzun ön kısmını kaldırın. Başınız havada kalsın. Ellerinizle topuklarınıza dokunmayı deneyin.
  • Geriye yaslanın ve hareketi tekrar yapın. Her set 10 hareketten oluşuyor.

Süre: 10 hareketlik 3 set

Yakacağınız kalori miktarı: 75

Egzersiz   Perşembe: Kıvrılma

Zayıflama hareketleri dışarıdan göründüğü kadar zor değil. Kıvrılma hareketine alıştıktan sonra bunu daha iyi göreceksiniz. Haftasonuna yaklaşırken Cuma gününün anlamına yakışır şekilde, eğlenceli bir egzersiz yapacaksınız: Gölgelerle boks.