Cuma Egzersizi

Yaptığınız zayıflama hareketleri ne kadar eğlenceli olursa, egzersizi hayatınızın rutin bir parçası haline getirmek o kadar kolaylaşır. Diyet gibi düşünün. Egzersizler de diyetler gibi, sıkıcı ve renksiz olmaya başladığında insan sıkılıp bırakabiliyor. Bu yüzden, haftalık egzersiz planınıza eğlenceli bir şeyler katmalısınız.

Bizim Gölgelerle Boks dediğimiz egzersiz, hem çok eğlenceli hem de yağ tutmanızı engelliyor. Çok kolay olduğunu söylemeye gerek bile yok!

Boks, dövüş sporu yapanların favorisi ve ciddi fitness eğitimi gerektiren kurumlarda, örneğin orduda uzun zamandır günlük egzersiz olarak kullanılıyor.

Gölgelerle Boks ise sevilen bir aerobik egzersizi. Eğlenceli ve rahatlatıcı. Tam anlamıyla bir terapi aracı. Sadece kaslarınızı çalıştırıp kalori yakmakla kalmıyor, aynı zamanda zihninizi dinlendiriyor.

Kötü geçen bir günün ardından sizi ruhen iyileştirmesi kuvvetle muhtemel.

Karşınızda bir gölge var. Ona karşı mücadele edeceksiniz. Zamanla egzersizin zorluk derecesini artırmak isterseniz ellerinize ağırlık takabilirsiniz. Veya bir kum torbası ve bir çift boks eldiveni alabilirsiniz.

Egzersiz  Cuma: Gölgelerle Boks

Nasıl yapmalı?

 • Gölgelerle Boks yapabileceğiniz en rahat egzersiz. Katı kuralları yok.
 • Vücudunuzu rahat bırakın. Kollarınızı dirsekten bükerek kaldırın. Baş parmağınızı diğer parmakların dışına gelecek şekilde yerleştirin ve yumruğunuzu sıkın.
 • Katı kurallar yok dedik, ama bir kural var ki bu kuralı sakın çiğnemeyin: Baş parmaklarınız yumruğunuzun dışında olmalı. Aksi takdirde, kazara bir şeye çarpacak olursanız parmaklarınız kırılabilir.
 • Dirsekleriniz vücudunuza yakın olsun ve yumruklarınızı da çenenize yaklaştırın.
 • Havaya boks yaparcasına birkaç yumruk sallayın.
 • Birkaç adım ileriye, birkaç adım geriye hareket edin. Ve zıplamaya başlayın.
 • Havaya yumruklar savurup bir yandan da zıplarken hızınızı artırın.
 • Karşı taraftan gelen yumruklardan kaçıyormuş gibi, kafanızı iki yana hareket ettirin.
 • İyi eğlenceler Egzersiz  Cuma: Gölgelerle Boks

Süre: 15 dakika (yorulduğunuzda 1 dakikalık molalar verebilirsiniz)

Yakacağınız kalori miktarı: 105

Haftanın en eğlenceli egzersizi hangisi diye soracak olsak, herhalde Gölgelerle Boks’u seçersiniz. Zayıflama hareketleri bu kadar eğlenceli olunca, haftalık egzersiz planına katmanız da kolaylaşıyor. Çünkü eğlenceli şeyler motivasyonumuzu artırıyor. Haftasonunda yine eğlenceli iki egzersiz var. Kaçırmayın!