Pazar Egzersizi

Zayıflama hareketleri ile oluşturduğumuz haftalık egzersiz planında son gün için eğlenceli bir önerimiz var. Tüm vücut kaslarınızı çalıştıracak olan zıplama egzersizi haftalık rutininizi tamamlayacak.

Zıplama egzersizi için uygun bir odaya ve sağlam bir zemine ihtiyacınız var. Kırılabilecek eşyaların, devrilebilecek rafların arasında zıplamayı elbette ki istemezsiniz.

Bu egzersizin en büyük amacı ana kaslarınızı çalıştırmak. Çevreniz müsait ise dışarda da yapabileceğiniz faydalı bir egzersiz. Üstelik çok kolay ve çocukluğumuzdan beri alışkın olduğumuz bir hareket. Eğer zıplama egzersizlerini biraz zorlaştırmak isterseniz, iki elinizde aynı ağırlıkta ve hafif dambıllar tutabilirsiniz.

Egzersiz   Pazar: Zıplama

Nasıl yapmalı?

Zayıflama hareketleri doğru yapıldığında etkili olur. Zıplama gibi çok basit bir egzersizin bile kuralları var.

  • Olabildiğince yükseğe zıplamanıza olanak sağlayacak uygunlukta bir mekan seçin.
  • Dizlerinizi bükün ve ayaklarınız birbirine yakın olsun.
  • Dizlerinizden güç alarak vücudunuzun yaylanmasına izin verin ve düz bir şekilde olabildiğince yükseğe zıplayın.
  • Yere inerken dizlerinizin rahatlamasına izin verin.
  • İndiğinizde çömelme pozisyonuna geçin ve sonraki sıçrayış için yaylanın.
  • Çömelme pozisyonu için Çarşamba günkü egzersizimizi okuyun. 1 zıplama 1 egzersiz yerine geçiyor ve 1 set 10 zıplamadan oluşuyor.

Süre: 10 zıplamalık 3 set

Yakacağınız kalori miktarı: 125

Zayıflama hareketleri içinde şaşırtıcı bir biçimde kolay olan zıplama yine şaşırtıcı bir biçimde en çok kalori yakanlardan biri. Haftalık egzersiz programınız çok kolay hareketlerden oluşuyor. Zamanla bu egzersizlere çok alışacaksınız ve 7’sini de aynı gün yapmaya başlayacaksınız. Bu egzersizleri gün içinde tekrarlayabilirsiniz. Sabahları yürüyebilir, öğlen saatlerinde kıvrılma hareketi yapabilir ve akşamları üçgen şınavları zıplama ile kombinleyebilirsiniz. Yaşınız, cinsiyetiniz ve yaşam biçiminiz ne olursa olsun, bu 7 egzersiz toplamda 900 kalori civarında yakacak.

Zayıflamak için fazlasıyla yeterli! Göbek eritme makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.