Sabah Spor Yapmak İçin 3 İyi Neden


Hafta sonu çektiğiniz güzel uykunun ardından haftaya tekrar başlayıp havanın artık daha erken karardığını bilmek ve günlerin kısaldığını bilmek canınızı sıkabilir. Sabah güneşinde yatağınızda uyuyarak geçirdiğiniz bu zamanı spora dönüştürmek için size 3 iyi neden sunuyoruz!
Daha fazla kalori yakabilirsiniz
Araştırmalar sabah yapılan sporun öğlen ya da akşam sporundan daha uzun ve yorucu olduğunu gösteriyor. Bu birazda kişilikle alakalı bir durumdur, burada önemli olan planlı programlı hareket edebilmektir. Sabah sporunuzu yaptıktan sonra kendinizi işte daha çok daha enerjik hissedeceksiniz.
Kendinizi buna ikna edeceksiniz
İş sonrası aktivitelerle spora gitmek arasında mı kalıyorsunuz? Öğlen vaktinde yapacağınız spordan spor sonrası makyaj gibi şeyler yüzünden mi vazgeçiyorsunuz? Sabah sporuyla bütün bu dertlerden kurtulacaksınız. Spor için ne bir çanta hazırlamanız gerekecek ne de başka şeylere kafa yoracaksınız. Sporunuzu yaptıktan sonra eve gelip bir duş alıp her gün olduğu gibi işinize gidebileceksiniz!

Alışkanlık haline getireceksiniz
Eğer sabahları spor yaparsanız gündelik işlerinizi daha rahat bir şekilde yapabileceksiniz çünkü siz sporunuzu daha gününüz resmi bir şekilde başlamadan bitirmiş olacaksınız ve bununla ilgili bir plan yapmanıza gerek kalmayacak. Sabahları çok fazla seven biri değilseniz sabah sporu size göre olmayabilir ancak birçok insana bu nedenleri söyledikten sonra hepsi bize sabah sporu için biraz daha erken uyanabileceklerini söylediler!


0 Yorum "Sabah Spor Yapmak İçin 3 İyi Neden"

Yorum Yazın

İsminiz:


Yorumunuz: Not: HTML çevrilmez!

Aşağıdaki kodu giriniz: