Toplu Pilates Hareketleri

Toplu Pilates Hareketleri

Evinizde pilates topuyla uygulayabileceğiniz pilates hareketlerini bir göz atın.Resimli anlatımlarla pilates egzersizlerini daha iyi kavrayın.

Pilates Hareketleri

Uygulama: Omuzlarınızı ve sırt bölgenizi pilates topu üzerinde bedeninizden kaldırarak karnınızı kıvırın böylece karın kaslarınızı sıklaştırın. Kısa sürede karın bölgenizdeki değişimi fark edeceksiniz.

Pilates Topu Hareketleri

Uygulama: Bacaklarınızı ve ayaklarınızı pilates topu üzerinde gergin bir şekilde tutun. Bilekleriniz topun üzerindeyken dizlerinizi bükün ve kalçalarınıza yuvarlayın. Bu uygulamayı hiç ara vermeden pilates topu üzerinde 10 kez tekrarlayın. Bacak kaslarınızın gerginleştiğini hissedeceksiniz.

Resimli Pilates Anlatımı

Uygulama: Karnınızı topun üzerine yerleştirerek pilates topu üzerinde ayak bileklerinize kadar topu kaydırın. Sonra kaslarınızı bükerek poponuzu dışa doğru kaldırın. Bu hareketi pilates topu üzerinde günde 10 kez tekrarlayın. Böylece karın bölgenizdeki yağlanmanın azaldığını göreceksiniz.

Pilates Egzersizleri

Uygulama: Pilates topunu bacağınızı büküp gergin bir haldeyken yukarı doğru kaydırın. Yana doğru pilates topu üzerinde esneyerek yaptığınız bu hareketle vücudunuzun gergin bir hal aldığını ve sıklaştığını hissedeceksiniz. Beden kontrolünü sağlamanız açısından önemli bir pilates egzersizidir.

Pilates Resimleri

Uygulama: Egzersiz boyunca karın kaslarınızı sıkın ve dirseklerinizi şınav çeker gibi bükerek pilates topu üzerinde yavaşça hareket ettirin. Günde 5 kez bu hareketi uygulayın. Karın ve kol kaslarınızı sıklaştırarak sarkmaları önleyin.

Pilates Egzersiz

Uygulama: Bedeniniz dik konumda olacak şekilde dumbbelları elinize alarak pilates topu  üzerinde 90 derce acı ile oturun. Kollarınızı yavaşça hareket ettirin. Günde 12 kez bu egzersizi tekrarlayın. Üst vücut hizanızı korumanızı ve omurgalarınızın düz dik olmasını sağlar.


İlginizi Çekebilecek Ürünler
0 Yorum "Toplu Pilates Hareketleri"

Yorum Yazın

İsminiz:


Yorumunuz: Not: HTML çevrilmez!

Aşağıdaki kodu giriniz: