Vitaminler ve çeşitleri

Bazı özel mineraller ve vitaminler, kendi vücudumuzun operatörü olarak beynin en iyi performansı için gereklidir. Bu maddeler vücut tarafından üretilemediğinden, bunları uygun diyetler kullanarak almanız gerekir. Pek çok insan, bu tür bir ihtiyacı karşılamak için uygun bir diyete sahip olmanın yanı sıra vitamin takviyeleri seçer. Ne zaman bir diyet planı yapsanız ve bir sağlık takviyesi hazırlasanız, bazı 'fad vitaminler' seçmek yerine yeterli miktarda ana mineral ve vitaminle yetinmek zorunlu hale gelir. Azaltılmış düşünme süreçlerini artırmak ve ADD/DEHB semptomlarından geçmek için mineralleri ve vitaminleri kullanırken spesifik olmalısınız. Vitamin ve mineral tüketiminin doğru bir planlamadan hemen sonra verimli çalışan beynin ihtiyacına göre geliştirilmesi gerektiği açıktır.

Beyin fonksiyonu dahil olduğu kadar, en önemli mineraller ve vitaminler aşağıdakiler olacaktır:

E Vitamini: Araştırmalar üzerine yapılan araştırmalar, E Vitamininin yaklaşan bunama ve Alzheimer durumunu yavaşlatmada veya engellemede önemli bir işlev görebileceğini ortaya koymuştur. E Vitamininin beynin kimyasındaki oksidatif kaygıyı önemli ölçüde azaltabilmesinin nedeni budur. E Vitaminin bu eşsiz anti-oksidatif etkisi, zamanla gelen normal beyin hücresi 'hasarı' ile mücadelede önemli bir rol oynamasını sağlar. E Vitamini açısından zengin birçok gıda maddesi türü vardır. Bunlar ceviz, yapraklı sebzeler, birçok bitkisel yağ ve tam tahıllı unlardan oluşur. E Vitamininden oluşan bir sağlık takviyesi seçmeniz durumunda, bunun 'karışık topocheroller' içerdiğinden emin olun. Bu sadece en temel E Vitamini elementlerinden ikisini alacağınız anlamına gelir. (Alfa topocherol ve gama topecherol).

B Vitaminleri: Ne zaman önemli bir 'beyin vitaminleri' grubundan bahsetseniz, B Vitaminlerini göz ardı edemezsiniz. İnsan beyni için çok önemli ölçüde iyidirler. Her türlü B vitamini gereklidir ve beyinlerin dopamin, epinefrin ve serotonin gibi en önemli habercilerini bulmasına yardımcı olur. Eğer bir vegansanız ve eti sevmiyorsanız, beyninizi sağlıklı tutmak için B12 sağlık takviyeleri alabilirsiniz. Ayrıca dopamin üretiminde de faydalıdır. Kendi diyet hedefiniz B6 turuna odaklanmalıdır. Biber, kızılcık, karnabahar, sarımsak ve ton balığı bunun en iyi kaynaklarıdır. B12 vitamini ise saçlara çok faydalıdır. B12 vitamini faydaları için https://www.diliminayariyok.com/b12-vitamini-metilkobalamin-takviyesinin-faydalari/ adresinden detaylara ulaşabilirsiniz.

C Vitamini: Antioksidan nitelikleri, insan beyninin doğru performansı için C vitamininin en önemli unsurlarıdır. İnsan vücudu, sistemlerimizdeki oksidasyona sıklıkla zarar veren birçok 'serbest radikalin' uygun şekilde engellenmesi için bu özel vitamini kullanır.

Çok sayıda çalışma sonucu, bu vitaminin vücudun en sık görülen toksinlerle savaşmasına yardımcı olduğunu göstermiştir. Ayrıca Alzheimer hastalıklarını yavaşlatmada veya engellemede önemli bir rol oynar. C vitaminini farklı gıda ürünlerinden alabilirsiniz. Turunçgiller, brokoli, fasulye, patates ve çilek bunun kayda değer kaynaklarından birkaçıdır.